Przejdź do głównej zawartości

Młynarska, Pasterska. W poszukiwaniu...

Piękno w drewnie. Młynarska.
Jeden z nielicznych już, ulicznych hydrantów. Młynarska.

Dom bez mieszkańców
Drewniana klatka schodowa. Pasterska.
Wybrałem się na dojmująco smutny spacer, uliczkami Starych Bałut. Wybrałem się sam. Czuję Jej obecność tutaj. Tych miejsc jeszcze nie pokazywałem w blogu. Pora to zrobić, także dla Di Em, jednej z ostatnich osób, które wiedzą, czym tak naprawdę są Bałuty...

Komentarze

 1. Hej Robcio! Jak Twoje samopoczucie? Trochę lepiej?
  ZApraszam Cię do Tamporkowa na konkurs :-) Trzeba dokończyc zdanie "Po burzy przychodzi...". No właśnie, co lub kto?... przychodzi po burzy? Pozdrawiam i życzę dużoooo słońca :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moniko. Dziękuję za mentalne wsparcie. O samopoczuciu, mogę napisać tylko tyle, że będzie trudno mi się podnieść. Ale wiem dobrze, że muszę coś robić. Tak mi mówiła- Ty musisz coś robić. Zawsze ...
  O Tamporkowym poletku pamiętam, bo dobrze się tam czuję. Będę kończył zdanie po burzy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Robcio!!!! Twoja twórczosc z kaloszkami w tle.... powaliła mnie na kolana :-))) Chylę czoła, kapelusza i czego tam chcesz... Świetne!!! W połowie lipca będzie losowanie :-))) Na tę chwilę jesteś przodownikiem pracy!!! Yeah!!! Extra!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda czoła i kapelusika Moniko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Robert za wspomnienie o mojej skromnej osobie.Twoje słowa dotykają mnie
  mocno i mocniej wraz z upływem czasu,który spędzam daleko od Łodzi.
  Tęsknię do znajomych miejsc,do bliskich mi osób.Czasem wszystkie te obrazy powracają
  w moich snach.Kiedy się obudzę,przez kilka następnych chwil trudno zacząć żyć od nowa.
  Di.Em

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wino izraelskie, Monfort Village

Wybrałem się w długą drogę, pieszo. Przeszedłem las. Zgubiłem się na rozległych łąkach. Nie miałem sił, do dalszego marszu. Usiadłem w gąszczu traw . Z plecaka wyjąłem butelkę wina. Dobrze znanego mi wina, pochodzącego z winnic antycznej doliny Hulda. Krzewy winorośli pokrywają tam obszar , niemal 120 h, a opiekę nad produkcją win, sprawuje firma Barkan. Monfort Village Semillon, jest winem klasyfikowanym dość nisko w ofercie Barkana. Mimo to uważam, że oryginalnością smaku i jego przyjemną gładkością, przebija droższych konkurentów. Może się to wydać zabawne w przypadku wina niskiej rangi, ale warto poświęcić czas na wydobycie pięknego aromatu, długo kręcąc kieliszkiem i pobawić się w pierwszy i drugi nos, niczym rasowy ekspert. Producent, sugeruje na etykiecie doznania związane z lekką nutką miodu na podniebieniu. Bardzo chciałbym mieć tutaj, trochę własnego zdania, ale nic poza tą miodową tonacją, nie przychodzi mi na myśl. I na upalne majowe popołudnie, Monfort oferuje wspaniałe …

BMW R 75. Dawna pasja.

Zauważyłem że największą popularnością, na moim blogu cieszą się fotografie motocykli. Motocykle, jeszcze do niedawna były moją wielką pasją ( jedną z wielu), zwłaszcza te zabytkowe, ze statusem weteranów. Nie mam serca przechowywać tych zdjęć tylko dla siebie. Wiem ile trzeba się często naszukać wartościowych obrazów, poszczególnych modeli motocykli. Dlatego też, postanowiłem co jakiś czas udostępniać większość zdjęć z moich zbiorów. Mam nadzieję, że dla wielu pasjonatów motocykli, okażą się przydatne. Wybaczcie mi proszę brak stosownych opisów, ale zwyczajnie nie mam już na to czasu i sił. Niektórym z Nas, czasem niebo spada na głowę. Udostępnione fotografie można pobierać i wykorzystywać dowolnie  bez żadnych ograniczeń z mojej strony.


Bardzo subiektywnie, o Fotofestiwalu 2016 w Łodzi.

Czarno - białe zdjęcia Davida Fahti, tegorocznego laureata Grand Prix Fotofestiwalu wywołały we mnie niespodziewaną nostalgię do czasu przeszłego, epoki wiary w potęgę nauki. A przy tym w potęgę sztuki jaką nadal jest fotografia w ogóle.
Zdjęcia dotyczące eksperymentów z dziedziny fizyki kwantowej przyciągają swoją dokumentalną surowością , ale i staranną dobrze wykonaną pracą kompozycyjną. Proste kadry, obiekty i laboratoria CERNU, skupienie badaczy, prostopadłościenne bryły budynków i betonowych konstrukcji nierozpoznawalnego przeznaczenia. Widać było w tych obrazach fascynację Fahtiego naukami ścisłymi i staranne, wręcz akademickie przywiązanie do zasad kompozycji. Wydaje mi się, że fotograf nie musiał nawet przywoływać w tytule prac nazwiska wybitnego fizyka Wolfganga Ernsta Pauliego, aby nadać jakąś rangę temu cyklowi prac. Kadry i narracja obrazów, bronią się same.
Zgrabne uwikłanie fikcji w rzeczywiste fotorelacje z 30 letnich doświadczeń fizyków ze szwajcarskiego CERN-u, udał…