Przejdź do głównej zawartości

Karolina Sapińska live in Affogato

Pan od dźwięku, nie mógł się już doczekać...

Zaczęło się...


Natchniony Bartek CabońKuba Pałys nakręcał klimat syntezatorem Kurzweila
Zdarzyło mi się paść u stóp Karoliny.


Wybaczcie poruszone zdjęcie, ale byłem już naprawdę zmęczony

Drodzy Rodzice, dziękujemy za Karolinę
Słuchacie i podziwiacie Adele, Amy Winehouse, a może Cassandrę Wilson ? Przyjeżdżajcie bez wahania do postindustrialnej Łodzi i... Zapomnijcie o nich. Ściska Was za gardło, sentyment do czasów, kiedy James Brown, Ottis Redding, czy The Beatles, święcili triumfy na szczytach list przebojów ? Pamiętacie to ?... Pamiętacie jak bardzo ich muzyka wyzwalała w Was chęć buntu, zmian społecznych, burzenia murów i naprawy świata ? Wiem, nie wszyscy to pamiętacie. Ale możecie to dzisiaj  poczuć, słuchając takich standardów jak- Oh Darling, Stand by me, Baby what me want you to do, At Last czy Love don't come ease ,w fantastycznym wykonaniu, pięknej damy o bluesowym głosie , Karoliny Sapińskiej. Nie czuję się na siłach, w opisywaniu, walorów muzyczno-wokalnych Karoliny i muzyków jej towarzyszących. Musicie uwierzyć mi na słowo. Byłem zachwycony. Słyszałem Jej głos, wibrujący, aksamitny, ściskający skronie do bólu. Czułem temperaturę, nerw, czystą energię muzyków, falę ciepła i dźwięku która uniosła się daleko poza klub. Właśnie dla takich wspaniałych chwil, warto odwiedzić Łódź, moi drodzy. Czy ja już wcześniej, nie zachęcałem do spędzenia tutaj wakacji ? Karolina zaśpiewa jeszcze w lipcu. Madame et Monsieur, niskie progi, małych formatów mają zaszczyt powitać Karolinę z przyjaciółmi. Wybaczcie, że to tylko obrazy, ale myślę że wujek zza wielkiej wody, mr google, pomoże Wam znaleźć także i dźwięk. Nie pożałujecie, daję słowo... Zapraszam w sobotę do blogu na jeszcze jedną, niewielką porcję zdjęć, ale trochę się różniących od tych, pokazanych dzisiejszego wieczoru.

W takiej chwili, mogłem szepnąć tylko - O, Boże... i delikatnie nacisnąć spust migawki.
 Zapytałem Karolinę - Od kiedy śpiewasz ? - Odkąd żyję !, odparła bez wahania.
 Karolino, dziękuję Ci za Wszystko. Dostałem tak wiele, a tak mało mogłem dać od siebie...

Komentarze

 1. Dziękuję bardzo za piękną relację z koncertu ;) Pozdrawiam serdecznie!
  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 2. Karolino, ja chylę czoło przed Twoim talentem.
  Ach... Przed fascynującą urodą również.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. przeciętność.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wino izraelskie, Monfort Village

Wybrałem się w długą drogę, pieszo. Przeszedłem las. Zgubiłem się na rozległych łąkach. Nie miałem sił, do dalszego marszu. Usiadłem w gąszczu traw . Z plecaka wyjąłem butelkę wina. Dobrze znanego mi wina, pochodzącego z winnic antycznej doliny Hulda. Krzewy winorośli pokrywają tam obszar , niemal 120 h, a opiekę nad produkcją win, sprawuje firma Barkan. Monfort Village Semillon, jest winem klasyfikowanym dość nisko w ofercie Barkana. Mimo to uważam, że oryginalnością smaku i jego przyjemną gładkością, przebija droższych konkurentów. Może się to wydać zabawne w przypadku wina niskiej rangi, ale warto poświęcić czas na wydobycie pięknego aromatu, długo kręcąc kieliszkiem i pobawić się w pierwszy i drugi nos, niczym rasowy ekspert. Producent, sugeruje na etykiecie doznania związane z lekką nutką miodu na podniebieniu. Bardzo chciałbym mieć tutaj, trochę własnego zdania, ale nic poza tą miodową tonacją, nie przychodzi mi na myśl. I na upalne majowe popołudnie, Monfort oferuje wspaniałe …

BMW R 75. Dawna pasja.

Zauważyłem że największą popularnością, na moim blogu cieszą się fotografie motocykli. Motocykle, jeszcze do niedawna były moją wielką pasją ( jedną z wielu), zwłaszcza te zabytkowe, ze statusem weteranów. Nie mam serca przechowywać tych zdjęć tylko dla siebie. Wiem ile trzeba się często naszukać wartościowych obrazów, poszczególnych modeli motocykli. Dlatego też, postanowiłem co jakiś czas udostępniać większość zdjęć z moich zbiorów. Mam nadzieję, że dla wielu pasjonatów motocykli, okażą się przydatne. Wybaczcie mi proszę brak stosownych opisów, ale zwyczajnie nie mam już na to czasu i sił. Niektórym z Nas, czasem niebo spada na głowę. Udostępnione fotografie można pobierać i wykorzystywać dowolnie  bez żadnych ograniczeń z mojej strony.


Superorganizm. Awangarda w ms 2

Do awangardy jest mi niebezpiecznie blisko. coraz bliżej. Poczułem zmęczenie realizmem, łatwością odczytywania dzieła. Zdarza się, że podejmuję nieśmiałe próby na kartonach, przejścia do form nieoczywistych. Konfrontacja  z namacalnymi  pracami wybitnych przedstawicieli przedwojennej awangardy stała się dla mnie koniecznością. 
Właśnie dlatego wybrałem się do ms2 na wystawę "Superorganizm. Awangarda i doświadczenie przyrody". Biję się w pierś- magnesem były też nazwiska, przede wszystkim Strzemiński, Kobro ale też i Karol Hiller. Hiller, o którym dzisiaj jest naprawdę za cicho, jak gdyby nie był odkrywcą heliografiki, odwiecznym eksperymentatorem, piewcą nowej sztuki- konstruktywizmu w przemysłowej Łodzi. Zgodnie z faszystowską doktryną zajmował się Hiller sztuką "wynaturzoną" i czy dlatego zginął z rąk oprawców z Gestapo w podłódzkim lesie ?... Twórczość Hillera również dzisiaj odbieram jako absolutny geniusz kompozycyjny. Organiczno- geometryczne struktury jaki…