Przejdź do głównej zawartości

Taniec brzucha w kilku obrazach. Rada Dance Art

Zdarzyło się w Muzeum Fabryki w Łodzi. Nikon Polska prezentował tutaj swoją, nową linię flagowych aparatów. Pojawiłem się tutaj jednak nie dla obejrzenia kosztownych, wszystko mających i wiele potrafiących fotograficznych narzędzi, ale dla tytułowego tańca .Widowisko tak piękne  że aż chciałoby się więcej i więcej. Ale dość o tym. Niech przemówią obrazy.
Organizatorom dziękuję, a tancerkom kłaniam się nisko.

Komentarze

 1. Dziękujemy Panie Robercie za tak przemiły komentarz! Pozdrawiamy
  Tancerki z zespołu Rada Dance Art ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy za tak przemiły komentarz! ;)
  Pozdrawiamy serdecznie!
  Tancerki z zespołu Rada Dance Art

  OdpowiedzUsuń
 3. Miłe Panie, ja kłaniam się ponownie z tego miejsca i zastanawiam się, jak odnalazłyście małe formaty w oceanie Internetu. Napiszę wprost - chciałbym jeszcze kiedyś mieć okazję, do sfotografowania Waszego cudownego Tańca.

  Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam! Wtedy to był zupełny przypadek jak i teraz że znów trafiłam . Z czystej ciekawości wbiłam nazwę naszego zespołu tj : Rada Dance Art - by zobaczyć jakie grafiki pokarze mi internet i wyszukiwarka wskazała miedzy innymi i te zdjęcia :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kłaniam się nisko. Cieszę się, że Panie tutaj czasem zaglądają ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wino izraelskie, Monfort Village

Wybrałem się w długą drogę, pieszo. Przeszedłem las. Zgubiłem się na rozległych łąkach. Nie miałem sił, do dalszego marszu. Usiadłem w gąszczu traw . Z plecaka wyjąłem butelkę wina. Dobrze znanego mi wina, pochodzącego z winnic antycznej doliny Hulda. Krzewy winorośli pokrywają tam obszar , niemal 120 h, a opiekę nad produkcją win, sprawuje firma Barkan. Monfort Village Semillon, jest winem klasyfikowanym dość nisko w ofercie Barkana. Mimo to uważam, że oryginalnością smaku i jego przyjemną gładkością, przebija droższych konkurentów. Może się to wydać zabawne w przypadku wina niskiej rangi, ale warto poświęcić czas na wydobycie pięknego aromatu, długo kręcąc kieliszkiem i pobawić się w pierwszy i drugi nos, niczym rasowy ekspert. Producent, sugeruje na etykiecie doznania związane z lekką nutką miodu na podniebieniu. Bardzo chciałbym mieć tutaj, trochę własnego zdania, ale nic poza tą miodową tonacją, nie przychodzi mi na myśl. I na upalne majowe popołudnie, Monfort oferuje wspaniałe …

BMW R 75. Dawna pasja.

Zauważyłem że największą popularnością, na moim blogu cieszą się fotografie motocykli. Motocykle, jeszcze do niedawna były moją wielką pasją ( jedną z wielu), zwłaszcza te zabytkowe, ze statusem weteranów. Nie mam serca przechowywać tych zdjęć tylko dla siebie. Wiem ile trzeba się często naszukać wartościowych obrazów, poszczególnych modeli motocykli. Dlatego też, postanowiłem co jakiś czas udostępniać większość zdjęć z moich zbiorów. Mam nadzieję, że dla wielu pasjonatów motocykli, okażą się przydatne. Wybaczcie mi proszę brak stosownych opisów, ale zwyczajnie nie mam już na to czasu i sił. Niektórym z Nas, czasem niebo spada na głowę. Udostępnione fotografie można pobierać i wykorzystywać dowolnie  bez żadnych ograniczeń z mojej strony.


Bardzo subiektywnie, o Fotofestiwalu 2016 w Łodzi.

Czarno - białe zdjęcia Davida Fahti, tegorocznego laureata Grand Prix Fotofestiwalu wywołały we mnie niespodziewaną nostalgię do czasu przeszłego, epoki wiary w potęgę nauki. A przy tym w potęgę sztuki jaką nadal jest fotografia w ogóle.
Zdjęcia dotyczące eksperymentów z dziedziny fizyki kwantowej przyciągają swoją dokumentalną surowością , ale i staranną dobrze wykonaną pracą kompozycyjną. Proste kadry, obiekty i laboratoria CERNU, skupienie badaczy, prostopadłościenne bryły budynków i betonowych konstrukcji nierozpoznawalnego przeznaczenia. Widać było w tych obrazach fascynację Fahtiego naukami ścisłymi i staranne, wręcz akademickie przywiązanie do zasad kompozycji. Wydaje mi się, że fotograf nie musiał nawet przywoływać w tytule prac nazwiska wybitnego fizyka Wolfganga Ernsta Pauliego, aby nadać jakąś rangę temu cyklowi prac. Kadry i narracja obrazów, bronią się same.
Zgrabne uwikłanie fikcji w rzeczywiste fotorelacje z 30 letnich doświadczeń fizyków ze szwajcarskiego CERN-u, udał…